mfe-gliwice - Młodzież Fundamentem Europy
(32) 335 41 05 wew. 20
mfe@mfe-gliwice.pl

Aktualności

Home » Aktualności

Po kilku miesiącach ciężkich prac, światło dzienne ujrzała broszura będąca podsumowaniem działań realizowanych w ramach projektu pn. „Młodzież Fundamentem Europy”, sfinansowanego ze środków programu Erasmus +, akcja 3 – Rozwój Polityki Młodzieżowej. Jej rozważania stanowią rekomendacje dla decydentów – ekspertów ds. młodzieży związanych z edukacją oraz aktywnością społeczną, a także propozycje wdrożenia nowych rozwiązań aktywizowania młodzieży oraz ich edukacji przez szkoły, ośrodki wsparcia organizacji pozarządowych, organizacje pozarządowe oraz…

Więcej

Do zobaczenia

To był bardzo intensywny tydzień! Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, a teraz przyszedł czas na wcielanie w życie rekomendacji i pomysłów, które narodziły się podczas konferencji. Dziękujemy za wasze zaangażowanie, twórcze podejście do tematów i odwagę w wyrażaniu swoich opinii. Jesteśmy przekonani, że jeśli będziecie je realizować z taką energią, z jaka uczestniczyliście w całym wydarzeniu, możecie zmienić świat.  Powodzenia!

Więcej

Twórczy czwartek

Czwartek to w naszym konferencyjnym kalendarzu bardzo twórczy dzień. Zaczął się od nietypowego prezentu z okazji dnia kobiet – Panowie zagrali niespodziewany mały koncert 🙂  Dowiedzieliśmy się sporo o trzecim sektorze i sprawdziliśmy na własnej skórze jak działają gliwickie organizacje pozarządowe – artystyczne atrakcje przygotowały dla nas: Stowarzyszenie Melina, Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży i Stowarzyszenie GTW.

Więcej

W przerwie między dyskusjami, wykładami i warsztatami – zwiedzamy!

Za nami spacer po gliwickiej starówce, gdzie na każdym rogu można natknąć się na ślady historii, pomniki i rzeźby nawiązujące do postaci historycznych i miejskich legend. Podczas wycieczek po mieście odwiedziliśmy też najsłynniejszą gliwicką budowlę – radiostację.

Więcej

debatujemy

Czy szkoła pomaga rozwijać zainteresowania? Na to pytanie szukaliśmy odpowiedzi podczas debaty oxfordzkiej, która odbyła się w sercu Gliwic – w Stacji Artystycznej Rynek. To świetna forma dyskusji, która pozwoliła nam poznać odmienne zdania uczestników konferencji, porównać doświadczenia z różnych miast i skonfrontować swoje przekonania.

Więcej

Praca wre

Jak widzicie – jest twórczo i kreatywnie! We wtorek poznaliśmy krajowy system edukacji w pigułce, a później pracowaliśmy z ekspertami nad różnymi aspektami edukacji w ramach warsztatów „EduZmiany”.  Pracowaliśmy w systemie world cafe – dzięki temu wszyscy mieli szansę spotkać się przy stoliku z każdym z ekspertów i opracować (albo wyrysować!) najważniejsze zagadnienia dla danego tematu.

Więcej

Pierwszy dzień konferencji „Młodzież Fundamentem Europy” za nami. Na uroczystej kolacji uczestników przywitali przedstawiciele władz miasta. Przed nami cztery intensywne dni, podczas których będziemy dyskutować, integrować, uczyć się i wzajemnie inspirować.

 

Więcej

Nie da się ukryć, że za kilkanaście dni spotkamy się w Gliwicach na konferencji „Młodzież Fundamentem Europy”. Przed chwilą wysłaliśmy do wszystkich uczestników Przewodnik Uczestnika Konferencji, w którym znajduje się harmonogram oraz informacje na temat organizacji wydarzenia. Do zobaczenia!

ps. W razie pytań piszcie i dzwońcie: mfe@mfe-gliwice.pl, tel. 32 335 41 05.

 

Więcej

Przypominamy, że już jutro mija termin nadsyłania formularzy uczestnictwa w konferencji.  Z godziny na godzinę ich przybywa, jednak spóźnialskich informujemy, że zostało niewiele czasu. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu: tel. 32 335 41 05, mfe@mfe-gliwice.pl.

Więcej

Halo, halo! Wszem i wobec ogłaszamy, że 60 młodych ludzi  z całej Polski  w wieku 16-19 lat zostało zakwalifikowanych do udziału w konferencji pt. „Młodzież Fundamentem Europy”, która odbędzie się w Gliwicach w dniach 5-9.03.2018r. Wszyscy uczestnicy projektu zostali już powiadomieni i teraz czekamy na przesłanie wypełnionych skanów Formularzy Uczestników Konferencji.

Szczegółowe informacje na temat Konferencji znajdują się w Regulaminie.

Pod koniec lutego udostępnimy  Program Konferencji i Formularz Rozliczenia Kosztów…

Więcej
Strona 1 z 2 12